Ürün İade Koşulları

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Cayma hakkının kullanımını sebebi ile,  ürünün SATICI’nın anlaşmalı kargo firması(Yurtiçi Kargo) aracılığıyla 14 gün içerisinde SATICI’ya gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde, cayma hakkının kullanımına ilişkin ürün iade kargo bedeli ALICI tarafından tahsil edilir.

Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşmeye ilişkin sair bildirimler SATICI'ya Site’de belirtilen iletişim kanalları ile gönderilecektir. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde SATICI'ya mevzuat hükümlerine ve Site’deki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde:

ALICI cayma hakkını kullanmak için yaptığı yazılı beyana onay gelmesinden itibaren 5 (beş) gün içerisinde Ürünün SATICI'ya geri gönderir.

Cayma hakkı kapsamında iade edilecek Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa Ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. ALICI’nın cayma sebebiyle SATICI’ın onayı ile iade ettiği ürünün,  SATICI’ya ulaşmasından sonra; mal/hizmet bedeli ALICI’nın bankasına SATICI tarafından iade edilecektir.  İadenin ALICI hesabına yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve bu sürece SATICI’nın müdahalesi bulunmamaktadır. Taksitli alımlarda mal bedelinin iadesi taksitli olarak yapılmaktadır.

 

ALICI iade edeceği Ürünü, anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo şirketi ile Satıcı'ya gönderdiği sürece iade kargo bedeli SATICI'ya aittir. ALICI'nın Yurtiçi kargo dışında başka bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedeli ve Ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir. Sipariş onayı verildikten sonra, Ürünün teslimine kadar olan sürede cayma hakkının kullanılması halinde ise, iade kargo bedelinden ALICI sorumlu olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR